Tag Archives: Finansai

Vartojimo paskola – imti ar neimti?

paminklaiBet kokios skolos įpareigoja ir tarsi pririša prie skolininko. Kartais gyvenime būna situacijų, kuomet norai yra didesni nei galimybės. Ką daryti tokiu atveju? Vartojimo paskola – tai greitas būdas įsigyti norimą pirkinį ir nenukentėti finansiškai. Turbūt nerasite banko, neturinčio paskolos pasiūlymų. Savotiška konkurencija, nes visos įmonės stengiasi pasiūlyti kuo geresnį variantą su kuo mažesnėmis palūkanomis. Klientams tas ypatingai svarbu.

Ar imti vartojimo paskolą? Dažniausiai būna nelengva nuspręsti, ar verta imti paskolą. Turbūt atrodo, kad neapsimoka; dėl palūkanų reikės grąžinti daug daugiau; galbūt neturėsite iš ko atiduoti ir t.t. Tačiau vis tiek norisi pagerinti buitį ir gyvenimą čia ir dabar, tad būtinai viską gerai apmąstykite.

Vartojimo paskola gali pagerinti gyvenimo kokybę. Pasiėmę vartojimo kreditą, galite atlikti kosmetinį ir net generalinį buto ar namo remontą. Tai būtų savotiška investicija į ateitį, nes vis tik – gyventi gražiai norisi šiandien. O būstą bet kada galima parduoti. Skolinantis gali būti užsakomi netgi paminklai ar kažkokios itin skubiai reikalingos paslaugos.

Tai gali būti galimybė įgyvendinti svajones. Galbūt turite kokių didelių planų, tačiau neturite tam lėšų – paskola padėtų įgyvendinti svajones, ypač, jeigu tikite, kad investicija atsipirktų. Svarbiausia išsirinkti geriausią pasiūlymą, atitinkantį Jūsų galimybes. Jeigu Jūsų pajamos nėra didelės, neimkite paskolos, kurios negalėsite atiduoti neaukodami tolimesnio gyvenimo kokybės.

Palūkanos. Bet kokių paskolų trūkumas – palūkanos. Tai reiškia, kad priklausomai nuo to, kokia yra palūkanų norma, Jūs atiduodate šiek tiek daugiau, nei pasiskolinate. Skamba baisiai? Tačiau nėra taip blogai – tvarkingai mokant įmokas nesijaučia, kad atiduodate daugiau. Ypatingai, jeigu sudarote sutartį, kad sumą atiduosite per 24 mėn. ar net ilgiau.

Tad jeigu svarstote apie vartojimo paskolą, sudėkite visus už ir prieš bei pasvarstykite, ar Jums reikia šių įsipareigojimų. Jeigu jaučiate, kad tai būtų puiki investiciją į ateitį – net neabejokite, ar Jums reikia kredito. Pasirinkite tinkamą banką bei Jūsų galimybes atitinkantį pasiūlymą ir paskola nebus našta. Atvirkščiai – įmokos, kurias mokėsite kartą per mėnesį nebus didelės, tad net nepajausite, kad atidavinėjate paskolą. O jau galėsite džiaugtis geresne buitimi.

Greitas kreditas mokesčiams apmokėti: geriausias pasirinkimas ar kvailiausias sprendimas?

greitas kreditasKol valdžia skambina ditirambais gerėjančiai Lietuvos ekonominei situacijai, paprastas statistinis Lietuvos gyventojas ir toliau akylai seka prekybos centrų maisto produktams taikomas akcijas, dar labiau susiveržia diržus ir apie atostogas šiltuosiuose kraštuose svajoja nedrąsiai.  Ne paslaptis, kad sunkiausias metas – mėnesio galas, kai reikia susimokėti visus mokesčius už komunalines ir telekomunikacines paslaugas, būto nuomą ir kitus mokesčius, kuriems dažnai pritrūksta pinigų, o iki kito atlyginimo lieka dar pora savaičių.

Kiekvienas šią problemą sprendžia savaip: vieni piktybiškai nemoka mokesčių, kol į jų duris nepasibeldžia antstoliai, kiti moka dalimis, o treti tiesiog skolinasi. Deja, skolintis iš draugų ar artimųjų niekas nenori, juk pripažinti, kad nepakanka pinigų elementariems mokesčiams apmokėti, yra nemalonu ir gėda. Tad natūralu, kad greitas kreditas tampa vienintele išeitimi iš susidariusios situacijos.

Greitas kreditas išduodamas operatyviai, gana paprastai, o vartotojams yra suteikiamos išties lanksčios jo grąžinimo sąlygos. Be to, kreditoriai niekada neklausia, kam jums reikia pinigų, o ir konfidencialumas yra garantuojamas. Šie faktoriai išties gundo žmones, todėl kreditorių verslas klesti. Kita vertus, tai finansinė atsakomybė, kurią teks nešti patiems.

Prieš skolinantis, vertėtų gerai pagalvoti apie savo finansines galimybes ir kaip ketinate laiku grąžinti pasiskolintus pinigus. Jei ateityje jūsų finansinė situacija neketina keistis, turite suprasti, kad greitas kreditas jus tiesiog įstums į užburtą ratą, kai gražinus skolą, vėl teks skolintis, nes ir vėl nebeturėsite pakankamai lėšų susimokėti mokesčiams. Tad greitas kreditas mokesčiams apmokėti tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas, tuo labiau, kad permokate už kredito palūkanas.

Taigi, natūraliai kyla klausimas, ką tokioje situacijoje daryti? Visų pirma, atidžiai peržvelkite savo išlaidas, gal galite kažkur jas sumažinti. Visų antra, specialistai rekomenduoja 20 proc. nuo atlyginimo atidėti „juodai dienai“. Žiemą tai padaryti sunku, nes šildymo kainos išties didelės, tačiau vasarą galite pradėti taupyti, kad šildymo sezonas praeitų lengviau. Visgi, jei jūsų finansinė situacija neleidžia to padaryti ir visos išlaidos yra sumažintos iki minimumo, greitas kreditas gali tapti laikinu išsigelbėjimu. Kita vertus, gal geriau šiek tiek paminti savo išdidumą ir paprašyti pagalbos artimųjų, nes jei laiku negrąžinsite kredito, vėliau lauks išties daug problemų ir galimybės pasiskolinti, kai ateityje reikės pinigų didesniam pirkiniui, tiesiog nebeturėsite.