Iš kokių pajamų ir turto gali būti išieškomos skolos?

Skolų išieškojimo klausimas pastaruoju metu tampa vis aktualesnis. Į teismus ir skolų išieškojimo bendroves kreipiasi ne tik įmonės, kurioms klientai skolingi už paslaugas ar prekes, bet ir valstybinės institucijos, verslo subjektai ir fiziniai asmenys. Kalbant apie skolos išieškojimo galimybes bene pagrindinis klausimas būna iš kokių pajamų gali būti atliekamas skolu isieskojimas? Atsakykime į šį aktualų klausimą.

  • Darbo užmokestis

Iš darbo užmokesčio ir jam prilygintų pajamų gali būti vykdomas skolų išieškojimas. Tiesa, šiuo atveju įstatymais numatyta, kokią šių pajamų dalį antstolis gali išskaityti skolos dengimui. Iš minimalaus darbo užmokesčio gali būti išskaityta 20% arba 30%, priklausomai nuo įsiskolinimo rūšies. Iš dalies, kuri viršija minimalų darbo užmokestį gali būti išskaitoma 70%.

  • Papildomos pajamos

Priteistas skolų išieškojimas gali būti vykdomas ir iš papildomų pajamų, tokių kaip laimėjimai, dovanos, asmeninės santaupos ir pan. Šiuo atveju su darbo santykiais nesusijusioms pajamoms netaikomas išskaitomos sumos procentinis rodiklis.

  • Akcijos/ vertybiniai popieriai

LR įstatymai numato, kad priteistas skolų išieškojimas gali būti nukreiptas į akcijas ir vertybinius popierius. Antstolis, vykdantis teismo sprendimą areštuoja vertybinius poprierius ir akcijas, kurios parduodamos nustatyta tvarka, o vertybiniai popieriai parduodami pardavimų biržose arba varžytinėse.

  • Turtas

Negrąžintų skolų išieškojimas gali būti nukreiptas į skolininkui priklausantį turtą tik tam tikrais atvejais. Pirmiausia, nekilnojamojo turto areštas, kaip skolos išieškojimo priemonė gali būti taikomas tik tada, kai įsiskolinimas yra didesnis nei 2030 eur.  Jei pirmoji sąlyga tenkinama, tuomet turi būti išnaudotos visos galimybės išieškoti skolą iš skolininko pajamų. Kai išieškojimas iš pajamų neįmanomas, skolų išieškojimas pirmiausia gali būti nukreiptas į kilnojamąjį turtą, pavyzdžiui, automobilį ar pan. Jei tokios galimybės nėra, tik tuomet gali būti taikomas nekilnojamojo turto areštas. Tais atvejais, kai skolininkui priklausantis turtas jau yra įkeistas, skolų išieškojimas pirmiausiai nukreipiamas į jį. O neįkeistas nekilnojamasis turtas, kuriame gyvena skolininkas, yra kraštutinis skolos išieškojimo variantas.

Jei esate kreditorius, svarstantis apie galimybes atgauti skolą, nepamirškite, kad čia svarbią reikšmę turi specialistai, kuriems patikėsite šiuos procesus. Tad rinkitės tik patikimą ir atsakingą teisininką konsultacijoms, skolų išieškojimo bendrovę ir antstolį.

Skolas padeda išieškoti patyrę teisininkai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia: https://teisineskonsultacijos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.