Už įmonės įsteigimą reikia mokėti kelis šimtus litų. Atrodo, tai neišvengiamos išlaidos, tačiau, pasirodo, yra vienas būdas, kaip įmonės, nesvarbu, ar UAB, ar MB, ar VšĮ, steigimas gali būti nemokamas. Teisingai – jis nieko nekainuotų.
Savo patirtimi dalinasi Kęstutis, kuris neseniai steigė savo Mažąją Bendriją.
MB steigimas man nieko nekainavo, nes gavau verslo pradžios krepšelį. Su šiuo krepšeliu pradedančiajam verslininkui yra suteikiama nemažai įvairių konsultacijų. Tai labai įvairūs mokymai apie tai, kaip įmonė turi būti valdoma, kokius popierizmus reikia susitvarkyti, kaip samdyti žmones ir t.t. ne visos konsultacijos man šiaip reikalingos, bet į kelias tikrai nuėjau paklausyti, ką pasakoja.
Kai gauni verslo krepšelį, gali steigti įmonę per buhalterines įmones. Tada įmonės, mano atveju Mažosios Bendrijos, steigimas nieko asmeniškai nekainuoja. Man realiai kainavo tik el. parašo įsigijimas, nes jo prireikia steigimo metu. Bet tai menkos išlaidos, turint omenyje, kad to parašo reikės ateityje ne kartą.
MB įsteigė per savaitę. Antradienį užpildėm visus reikalingus dokumentus internetu, o penktadienį jau ėjau į banką atsidarinėti sąskaitos su naujai įkurtos įmonės kodu ir antspaudu.
Kęstučio patirtis parodo, kad Lietuvos Vyriausybė remia pradedančiuosius verslininkus ir stengiasi jiems suteikti kuo daugiau pagalbos įvairiose srityse. Jaunam verslininkui nereikia duoti pinigų įstatiniam kapitalui, ar darbo įrangos, tačiau reikalingos žinios ir pagalba pirmaisiais gyvavimo metais, kad įmonė išsilaikytų ir išmoktų uždirbti pinigus. Mažoji Bendrija tam yra pati geriausia forma, nes nereikalingas įstatinis kapitalas, galima samdyti iki 10 žmonių, paprastesnė mokesčių mokėjimo tvarka. Mažosios bendrijos steigimas yra bene mažiausia parama, ką gali duoti valstybė. Reikia tik, kad pradedantieji verslininkai nebijotų ja pasinaudoti. Juk taip gali būti griaunamas mitas, kad verslą Lietuvoje pradėti sunku. Iš tikrųjų, taip sunku nėra. Sunkiau jį administruoti kiekvieną dieną.
Mažoji bendrija – naujas iššūkis ir buhalteriams bei apskaitininkams, nes dar iki šiol nėra nusistovėjusi aiški apskaitos praktika ir principai. Dažnai VMI konsultantai ne iš karto gali atsakyti į telefonu užduodamus klausimus, nes ši verslo forma yra visiškai nauja. Tai sudaro šiek tiek keblumų, tačiau juos reiktų palikti buhalteriams.
Sveiki,
gal galetumete pasakyti per kuria buhalterine imone buvo isteigta Mazoji Bendrija? Nes kiek perziurejau buhalteriniu imoniu tai niekas neskelbia, kad su krepseliu yra nemokamas imones steigimas.
Ir kokios buvo salygos? Reikejo pasirasyti 24men. buhalteriniu paslaugu sutarti?
Aciu
Nereikėjo pasirašyti sutarties. Buvo galima pasirinkti – įmonės steigimas nemokamai, arba 3 mėnesiai nemokamų buhalterinės apskaitos paslaugų.
Reiktų nepamiršti paminėti, kad visos minėtos „dovanėlės” suteikiamos tik 29 metų ir jaunesniems pilnamečiams asmenims.