Skolų išieškojimas – kaip viskas vyksta?

Kartais gali atrodyti, jog su tam tikrais dalykais nesusidursime gyvenime – tačiau šie ima ir nutinka. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti skolų išieškojimas, mat greičiausiai nei vienas žmogus nė nesusimąsto, jog kada nors šiam gali prireikti tokios paslaugos. Neretai skolos išieškomos ne tik iš juridinių, bet ir fizinių asmenų. Jeigu norite sužinoti, kaip vyksta skolų administravimas ir kokiais būdais galite sau pagelbėti, skaitykite straipsnį toliau.

Pradėkime nuo to, jog labai svarbu, kad turėtumėte kokį nors dokumentą, pavyzdžiui, skolos raštelį ar susirašinėjimą, kuriame kitas žmogus pripažįsta, jog yra pasiskolinęs. Tokiu atveju, galite būti nusiteikę, jog skolos išieškojimo eiga bus išties sėkminga. Visgi, šį procesą neretai sudaro keli pagrindiniai etapai: informavimas, ikiteisminis procesas, teisminis ir poteisminis procesai. Pradėkime nuo to, jog pirmiausiai skolininkas gauna informaciją, jog skola perleista išieškojimo bendrovei. Įmonė neretai siunčia elektroninius laiškus ar kitaip ragina žmogų sugrąžinti skolą čia ir dabar. Jeigu asmuo sutinka, tuomet numatomas tikslus grąžinimo terminas bei grafikas, kaip tai turėtų vykti. Visgi, jei susitarti nepavyksta, situacija keliauja į kitą etapą – ikiteisminį procesą. Pirmiausiai, skolos negrąžinančiam asmeniui visais įmanomais būdais siunčiami pranešimai ir siūloma susitarti. Visgi, jeigu ir čia susitarti nepavyksta, galiausiai prasideda pasiruošimas teisminiam procesui. Už bylą atsakingas asmuo mėgina surinkti kuo daugiau skolos įrodymų, bendradarbiaudamas su klientu. Galiausiai, imama rengti dokumentus skolos priteisimui. Jeigu teismo priimtas sprendimas leidžia atlikti priverstinį skolos išieškojimą, tuomet skolininkui gali būti taikomas sąskaitų bei turto areštas, imama bendradarbiauti su antstoliais. Priverstinis skolos išieškojimas neretai vyksta bandant išieškoti iš skolininko turto, areštuojant banko sąskaitą, išieškant skolą iš darbo užmokesčio. Tačiau, galima nukreipti išieškojimą ir į sutuoktinį arba sutuoktinę.

Tad, net jeigu atrodo, jog susigrąžinti skolą vilties nebėra – dar galite mėginti kreiptis į skolos išieškojimo įmonę, kuri pamėgins Jums pagelbėti. Svarbiausia, turėti tam tikrus įrodymus, kuriuos galėtumėte pateikti tam, kad Jums būtų įmanoma padėti. O visa kita ramia galva galėsite patikėti pasirinktai įmonei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.