Kreditai ir paskolos

bigbankKreditas yra prievolė grąžinti pasiskolintą sumą arba daiktą su tam tikru atlygiu jo skolintojui – palūkanomis. Pasiskolinta suma yra paskola. Tiesa, skolintis galima ir daiktus iš karto, bet čia jau labai retas atvejis. Dažniausiai skolinamasi konkreti pinigų suma.

Lietuvoje jau tapo įprasta, kad skolinasi tik fiziniai asmenys. Deja, visame pasaulyje labiausiai skolinasi verslas.

Apie paskolas verslui sužinosite Bigbank.lt puslapyje.

Paskolos verslui yra dažniausiai susijusios su apyvartinių lėšų didinimu. Dėl to populiariausia paskolos rūšis ir yra apyvartinių lėšų kreditas. Jo dydis – 10 000 litų – būtent tiek, kiek reikia UAB įkūrimui.

Aišku, greita paskola verslui taip pat yra labai populiari, nes tai tam tikro dydžio paskola įvairiems gamybiniams procesams, įrengimams, technikai, ar tiesiog atlyginimams išmokėti.

Kredito linija – specifinė paslauga verslui, kai suteikiamas daugkartinis kreditas – tai reiškia, kad įmonė gali imti pinigus ir grąžinti kada tik nori iki galutinio termino. Pavyzdžiui, suteikiama 100 000 litų kredito linija iki 2015 metų sausio 1 d. Įmonė gali keletą kartų paimti tą 100 000 ir vėl jį grąžinti, bet ne vėliau, kaip numatyta data. Tai itin naudinga paslauga toms įmonėms, kurios užsiima prekyba ir turi daug „vėluojančių” pirkėjų. Tiekėjai, tuo tarpu, pavėlavimų labai nemėgsta, tad kelioms dienoms paimta suma gali būti vėl grąžinta be didesnio vargo.

Verslo paskolos yra tuo geros, kad išduodamos gana greitai – per 2 darbo dienas. Tai nėra greita paskola, kurios išdavimas užtrunka 15 minučių ar valandą. Vis dėlto, kalbame ne apie 500 litų sumas, o dešimtis tūkstančių. Verslas vis dar labai bijo tokių paskolų, nes finansinė situacija Lietuvoje yra gana sudėtinga. Tiesa, drastiškai ji nesikeičia, tačiau garantijų dėl ateities irgi nėra. Esame tarp Vakarų ir Rytų ekonominių blokų, todėl bet kokie politiniai neramumai gali sutrikdyti ilgalaikius planus.

Greitieji kreditai išmokė žmones skolintis gana neatsakingai, todėl šis socialinis momentas taip pat prisideda ir prie verslo vangumo. Kartais verslas tapatinamas su įmonės vadovu, kuris tam tikrus resursus naudojasi savo asmeninėms reikmėms, tad čia kyla dar daugiau nesklandumų esant skoloms. Visa tai susiveda į rizikos faktorius, kuriuos svarsto paskolas išduodančios komisijos.

Bet kuriuo atveju, tai reali pagalba jaunoms ir su sunkumais susidūrusioms įmonėms. Pasidomėkite, ką siūlo verslo paskolų įmonės, tokios, kaip BigBank.lt.

3 Thoughts to “Kreditai ir paskolos”

  1. Bent jau pasatruoju metu tenka ne tik pastebėti, bet ir išgirsti iš aplinkinių, kad žmonės tikrai atsakingiau skolinasi. Šaunu, kuo daugiau informatyvios info apie paskolas tuo geriau.

  2. Skolinimosi galimybių tiek būstui, tiek vartojimo reikmėms ar verslui šiuo metu yra apstu. Tik reikia surasti sau palankiausią variantą. Ir, žinoma, kaip ir teigiate, skolintis atsakingai. Labai svarbu tinkamai įvertinti savo finansines perspektyvas bei grąžinimo galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.