Kas geriau: parduoti ar uždaryti įmonę?

imonių pardavimasJeigu jau nusprendėme trumpam pasiimti atostogas verslo pasaulyje, nori nenori tenka priimti sprendimą – uždaryti įmonę, sustabdyti jos veiklą, o gal ją perleisti kitiems? Pasvarstykime visus už ir prieš.

Įmonės uždarymas

Jeigu įmonė dirba pelningai, o Jūs į ją investavote ne tik laiką, pinigus, bet ir visas jėgas, šis pasiūlymas pasirodys neproporcingas galimai naudai. Juolab, uždarymas kainuoja papildomai ir tai yra varginančiai ilga procedūra ar bent jau ilgesnė nei įmonių pardavimas.

Jeigu įmonė dirba nuostolingai, jos pardavimo kaina bus mažesnė nei naujai isteigtu imoniu pardavimas. Tačiau tai vis tiek geriau nei skelbti įmonės bankroto bylą arba bandyti kompaniją uždaryti savomis lėšomis.

Paradoksalu, bet imoniu pirkimas, o ypač uab pirkimas savo populiarumu nunešė stogą ne vienam tautiečiui. Tai atrodė greitas ir paprastas būdas pradėti savo verslą. Tuo tarpu, įmonių pardavimas kelia abejonių. Nors alternatyva reiškia iš savos kišenės išleistą šimtą ar kelis šimtus eurų.

Veiklos sustabdymas

Veiklos sustabdymas, jeigu įmonė veikia nuostolingai yra išeitis bent keliems mėnesiams atitolinti bankrotą, o galbūt keli atostogų mėnesiai leis pakeisti strategiją ir veikla ims nešti naudos.

Kita vertus, veiklos sustabdymas nekainuoja papildomų lėšų, bet ir uždirbti neįmanoma, o popierizmas niekur nedingsta. Juk periodines deklaracijas, mokesčių inspekcijai ir sodrai, su nuliukais siųsti ir toliau reikia.

Įmonių pardavimas

Reikia pripažinti, kad nauju uab pardavimas ar mb pardavimas yra pelningas verslas. Jūsų pelnas priklausys nuo įmonės statuso, pastovių klientų skaičiaus. Kita vertus Jums nebūtina perleisti šimtu procentu visų akcijų. Jūs galite parduoti dalį ir bendrovės vairą, o dalį pasilikti sau, kaip saugumo garantą. Juolab, įmonių pardavimas garantuoja mažiau popierizmo ir didesnę ar mažesnę finansinę naudą. Čia į minusą išeiti nėra šansų.

Lietuvoje įmonių pardavimas vis dar nėra labai populiarus reiškinys. Nors paklausa didelė ir pirkėjai iš Baltarusijos, bei investuotojai iš vakarų Europos dažnai domisi kaip yra su imoniu pardavimas vilniuje, imoniu pardavimas kaune ar uab pardavimas klaipedoje, kitur.

 

 

 

One Thought to “Kas geriau: parduoti ar uždaryti įmonę?”

  1. Tikrai dar nėra populiaru įmonių pardavimas. O likviduoti ryžtamasi tik tikrai kraštutiniu atveju. Ir tai sunkiu metu būna dar didesnis vargas, nes niuansų tikrai nemažai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.