Buhalterinės paslaugos ar etatinis buhalteris?


buhalterija
Businessman working in the office

Be tvarkingos ir profesionaliai tvarkomos buhalterinės apskaitos negali apsieiti nei vienas šiuolaikinis verslas. Teisingi ir tikslūs buhalteriniai duomenys yra svarbūs tiek valstybinėms institucijoms, tiek ir pačiam verslo savininkui. Todėl kiekvieno verslo savininkas turėtų nuspręsti, kam patikės savo įmonės buhalterinę apskaitą. Tokiu atveju yra du pasirinkimai – samdyti buhalterį, savo įmonėje sukuriant naują darbo vietą, arba kreiptis į buhalterinių paslaugų bendrovę.

Buhalterio samdymas – ar tai efektyvu?

Nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų stengiasi suprasti, kuris sprendimas jų verslo atveju galėtų būti pats efektyviausias. Tokiu atveju įprastai yra galvojama, kad samdomas buhalteris galėtų efektyviau užtikrinti buhalterinės apskaitos tvarkymą. Tačiau svarstant apie pastarąjį variantą dažnai pamirštama, kokias dideles papildomas išlaidas sukuria toks sprendimas.

Pasamdžius buhalterį, tenka kiekvieną mėnesį mokėti ne tik nemenko dydžio atlyginimą, tačiau taip pat padengti ir mokesčius valstybei – jau nekalbant apie tai, kaip brangiai kainuoja efektyvios darbo aplinkos sukūrimas. Todėl nenorint patirti pernelyg didelių kaštų ir savo įmonės apyvartines lėšas paskirstyti kur kas efektyviau bei optimaliau, vertėtų pagalvoti apie gerokai efektyvesnius pasirinkimus.

Buhalterinės paslaugos – dažnas verslo sprendimas

Kitas ir bene dažniausiai verslo savininkų pasirenkamas sprendimas, skirtas buhalterinės apskaitos tvarkymui, yra buhalterinės paslaugos Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ar bet kurioje kitoje mūsų šalies dalyje, kurioje yra vystomas verslas. Tokiu atveju verslui nebereikia galvoti apie naujų darbo vietų sukūrimą. Tai reiškia, kad galima labai akivaizdžiai ir reikšmingai sumažinti įmonės patiriamas išlaidas.

Buhalterinių paslaugų bendrovės savo klientams gali pasiūlyti jų vykdomos komercinės veiklos apimtis atitinkančius buhalterinės apskaitos planus. Tuomet įmonėms tenkantys kaštai yra proporcingi jų verslo finansinei padėčiai. Dėl šios priežasties nei naujam, nei juolab pažengusiam verslui netenka susidurti su didžiulėmis finansinėmis išlaidomis, kurios neigiamai paveiktų jų biudžetą ir bendrą finansinę situaciją. Jei buhalterinių dokumentų yra mažiau – mėnesinė buhalterinių paslaugų kaina taip pat proporcingai yra mažesnė; jei dokumentų yra daugiau – ji atitinkamai tampa šiek tiek didesnė. Tai reiškia, kad verslui nereikia patirti didžiulių išlaidų, kurios būtų neproporcingos jų komercinės veiklos apimčiai.

Žinoma, tokie sprendimai taip pat eliminuoja ir daug papildomų problemų, kurios gali iškilti tuomet, jei įmonė samdo etatinį buhalterį. Buhalterinės paslaugos užtikrina, kad įmonių buhalterija būtų labai profesionaliai ir kokybiškai tvarkoma nuolatos – be jokių uždelsimų ar atostogų. Tokiu atveju verslo savininkai gali būti tikri, kad prireikus bet kuriuo metu galės gauti visus atsakymus į jiems iškylančius klausimus ir taipogi gaus reguliarias bei tikslias finansines ataskaitas, palengvinančias svarbių sprendimų priėmimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.