Ar sunku rasti apskaitininkę?

apskaitininke

Turint verslą ar dirbant savarankiškai tenka rūpintis buhalterija. Deja, bet savarankiškai tai daryti yra nelengva. Todėl neretai pasitaiko, jog žmonės samdo darbuotojus, kurie tuo užsiimtų. Tvarkyti tvarkingai buhalteriją gali būti itin sunku neturint žinių bei patirties, todėl darbuotojas kartais yra būtinas. Samdyti naują darbuotoją ne visada apsimoka. Apskaitininkė neretai būna būtina, tačiau jos vieta kainuoja nemažai. Neretai pasitaiko, jog dėl to yra pasirenkamas nuotolinis darbas. Tokiu būdu samdant darbuotoją nereikia jam skirti vietos. Visgi, jis kainuoja vis tiek nemažai, todėl neretai pasitaiko, jog verslininkai ieško kitų variantų. Samdyti apskaitininkę yra būtina, tačiau galima rinktis alternatyvas. Galima ieškoti žmonių ar įmonių, kurie teiktų apskaitos paslaugas. Toks specialistas bus ne tik patikimas, bet ir mokėti reikės mažiau.

 

Kiek kainuoja apskaitos paslaugos?

 

Apskaitos paslaugų kaina labai svyruoja. Tai priklauso nuo daugelio dalykų. Visų pirma, įmonės įkainių. Visų antra, yra labai svarbu ir Jūsų įmonės dydis, darbuotojų skaičius ir taip toliau. Priklauso ir nuo to kiek paslaugų Jums reikės. Jeigu apskaitininkui teks labai daug darbo, natūralu, jog kaina bus didesnė. Apskaitininko kaina priklauso ir nuo to ar jis dirba įmonėje, ar savarankiškai. Savarankiškai dirbantis kainuos kiek mažiau, nes jam nereikės mokėti nuomos bei neturės likti jokių procentų viršininkui. Visgi, toks variantas gali būti itin rizikingas. Pasitaiko, jog apskaitininkai dirba savarankiškai ne todėl, jog yra sukaupę itin didelę patirtį ir nori dirbti laisvai, o todėl, nes neranda darbo. Tokiu atveju nesitikėkite, jog jis turės itin daug patirties. Gali būti, jog jis nedirbo jau ilgą laiką. Labai svarbu, jog įsigytumėte paslaugas ne tik pagal kainą, bet ir kokybę. Jeigu yra siūloma itin maža kaina, tuomet turėtumėte nusiteikti, jog kokybė gali nebūti itin aukšta.

 

Ką daryti, jeigu nesate patenkinti apskaitininke?

 

Neretai pasitaiko, jog kreipiantis į savarankiškai dirbančius apskaitininkus lieka nemažai nusiskundimų. Jeigu darbas nėra padaromas laiku arba nėra kokybiškas, tuomet reikėtų atsisakyti teikiamų paslaugų. Labai svarbu, jog prieš samdant atsižvelgtumėte į sutarties sąlygas. Nereikėtų pasirašyti terminuotos sutarties, jeigu neišbandėte paslaugų. Labai svarbu, jog informuotumėte apskaitininką apie tai, jog esate nepatenkintas teikiamomis paslaugomis. Gali būti, jog bus atsižvelgta ir pasitaisys. Priešingu atveju teks nutraukti sutartį. Jeigu pasirašėte terminuotą sutartį, peržiūrėkite sąlygas, galbūt yra nurodyta kada ją galima nutraukti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.