Verslo paskolos turėtų padėti įmonėms išlikti ir persiorientuoti

paskola verslui 

Nuo kovo 16 dienos Lietuvoje įvedus karantiną, kai kurie verslo sektoriai buvo priversti užsidaryti. Ne maisto prekių parduotuvės, grožio salonai, pramogų sektoriai turėjo tiesiog „išeiti atostogų“ arba persikelti į internetą. Dėl to įmonių apyvarta labai sumažėjo, o kai kurios buvo priverstos laikinai nutraukti savo veiklą. Lietuvos vyriausybė, reaguodama į situaciją, parengė verslo gelbėjimo planą. Pagal UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) priemones bus paskirstyta 1,3 mlrd. eurų nuo koronaviruso nukentėjusioms įmonėms. Joms bus išmokamos verslo paskoloms, suteikiamos garantijoms, užtikrinamas paskolų likvidumas.

Nuo COVID-19 nukentėję smulkūs ir vidutiniai verslai gali kreiptis dėl verslo paskolų „atostogų“ palūkanų kompensavimo. INVEGA 100 % kompensuos palūkanas, kurias reikėtų mokėti atidėjimo laikotarpiu. Paraiškos priimamos nuo balandžio 3 dienos.

Verslo paskolos, kurių palūkanos kompensuojamos iš INVEGA ypač aktualios kavinėms ir restoranams, odontologams, grožio salonams, pramogų, transporto ir prekybos sektoriams. Siekiama, kad finansinė parama įmonėms padėtų išlikti, skatintų jų plėtrą, padėtų pakeisti veiklos kryptį, atsižvelgiant į pasikeitusius rinkos poreikius.

Daugiausiai išlaidų šiuo metu verslai turi dėl to, kad sustojus prekybai, vis tiek reikia mokėti už patalpų nuomą, padengti dalį darbuotojų atlyginimo, todėl lengvatinės verslo paskolos tampa tikru išsigelbėjimu. Norinčios gauti paskolą, įmonės turi kreiptis į finansų įstaigas. Jos paskaičiuos, kiek pinigų reikia kiekvienam mėnesiui ir išmokės nustatytą sumą.

Kreipiantis į „Noviti Finance“ dėl verslo paskolų, nereikės ilgai laukti ar savaitėmis tvarkyti dokumentacijos. Sumą iki 25 000 eurų galima gauti vos per vieną darbo dieną nuo prašymo pateikimo.

Kovo 20 dieną buvo sudarytas įmonių sąrašas, kurias paveikė koronavirusas ir besitęsiantis karantino laikotarpis. Į sąrašą pateko 32 tūkstančiai įmonių, kurios veikia 200 sektorių. Įmonės, kurios patenka į šį sąrašą, savaime atleidžiamos nuo delspinigių mokėjimo, stabdomas mokesčių išieškojimas. Jos gali sudaryti mokestines verslo paskolų sutartis, pagal kurias nereikės mokėti palūkanų.

Lietuvos įmonėms šiuo metu svarbu greita orientacija, o lengvatinėmis sąlygomis suteiktos verslo paskolos gali padėti geriau prisitaikyti prie rinkos pokyčių. Jau turime pavyzdžių, kaip greitai persiorientavo siuvimo įmonės, ėmusios siūti apsaugines kaukes, ar kosmetikos pramonės bendrovės, kurios karantino metu gamina dezinfekuojantį skystį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.