Įmonių faktoringas: efektyvus kapitalo finansavimo būdas

faktoringas

Faktoringo paslauga naudojasi vis daugiau verslo industrijos atstovų: didmenininkai, tiekėjai, gamintojai, paslaugų įmonės ir didelių projektų vykdytojai. Faktoringo paslaugas sudaro finansavimas, saskaitu administravimas, skolų apskaita ir finansinės rizikos sumažinimas. Sąskaitų finansavimas yra greitas ir užtikrintas būdas valdyti pinigų srautus, kurie lemia įmonės finansinį stabilumą. Faktoringo paraiška – pirmas žingsnis kelyje į verslo rizikų sumažinimą ir papildomų lėšų pritraukimą.

Finansavimas 

Konkurencija dažnai įpareigoja įmones ne tik tiekti geros kokybės paslaugas, bet ir pasiūlyti prieinamas mokėjimo sąlygas – mokėjimo atidėjimus. Sąskaitų finansavimas pašalina tokias problemas kaip pirkėjų skolų augimas, garantijų stoka. Galima teigti, kad faktoringas sudaro galimybę gauti garantuotą pirkimo ir pardavimo finansavimą.

Rizikos sumažinimas 

Pardavėjas retai kada tikrina savo klientų pirkėjų finansinę padėtį. Tai gali sudaryti netikėtų sunkumų, kada pirkėjai pareiškia turintys mokėjimo problemų. Faktoringo tiekėjai išanalizuoja turimą kliento tinklo duomenų bazę ir įvertinę riziką gali įmonei užtikrinti realius ir patikimus pajamų srautus net ir bankroto atveju.

Sąskaitų administravimas 

Faktoringas imonems suteikia ne tik finansinį saugumą bet ir saskaitu administravimą, į kurį įeina: sąskaitų tikrinimas pagal įstatymus, rizikos limito apskaičiavimas, įplaukų stebėjimas, finansinės padėties kontrolė ir ataskaitų paruošimas pardavėjams. 

Faktoringo rūšys 

Faktoringas paprastai turi vieną vykdymo mechanizmą, bet praktikoje Lietuvoje vyrauja kelios faktoringo rūšys, kurios užtikrina, kad sąskaitų finansavimas vyktų sklandžiai. 

  • Tarptautinis ir vidaus faktoringas;
  • Atviras ir uždaras;
  • Faktoringas be regreso teise ir su regreso teise. 

Paprastai, sudarytoje faktoringo sutartyje vyrauja po vieną elementą iš kiekvienos grupės (pavyzdžiui, faktoringas – tarptautinis, atviras, be regreso teisės) Tuo atveju, kai vykstant faktoringo procesui vienas iš dalyvių yra svetimoje šalyje, atliekamos operacijos, būdingos tarptautiniam faktoringui. Atviras faktoringo būdas nurodo, kad prekių pirkėjas žino, kad reikalavimo teisės yra perleistos faktoringo įmonei. Užsakovui nusprendus, kad labiau verta pasirinkti faktoringą be regreso teisės, jis pasirašo, jog neatsako už tai, kad prekių pirkėjas gali būti nemokus, taip nemokumo riziką perleisdamas faktoringo įmonei.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.