Automobilių išperkamoji nuoma

lizingo skaičiuoklėAutomobilis išsimokėtinai nieko nestebina. Daugelis įmonių ne eikvoja savo kapitalą dideliems pirkiniams, o mieliau naudojasi lizingu. Taip kur kas labiau apsimoka, o ir finansiškai nėra taip skausminga. Bet kuri įmonė tai gali patvirtinti, o bet kuris buhalteris paskaičiuoti.

Bet šiandien reiktų pakalbėti apie kelis dalykus, susijusius su automobilių išperkamąja nuoma. Dažnai jie yra painiojami ir aplipdyti tam tikrais mitais.

Naujų automobilių išperkamoji nuoma

Ar tikrai išperkamoji nuoma yra skirta tik naujiems automobiliams. Sutikite, ne kiekvienas turime 20 000-30 000 eurų, kad galėtume įsigyti vidutinės klasės šeimos automobilį. Tokia suma labai didelė. Tai žemės sklypas netoli Vilniaus ar net sodyba provincijoje su visais ūkiniais pastatais. Lizingas naujiems automobiliams yra labai populiarus. O kaip su senesniais, naudotais automobiliais?

Vis daugiau ir daugiau finansines paslaugas teikiančių kompanijų (tarp jų ir Paskola23.lt) finansuoja naudotus automobilius. Pavyzdžiui, nebrangias 2000-3000 eurų vertės daugiau nei 10 metų senumo transporto priemones. Paklausa tokiems automobiliams yra tikrai didelė. Vienam naujam automobiliui tenka kelios dešimtys senesnių, kuriuos perka jaunos šeimos, mažiau uždirbantys valstybės tarnautojai, net protingai dirbantys ir savo finansus valdantys verslininkai.

Naujų automobilių išperkamoji nuoma po truputėlį užleidžia pozicijas ir naudotų automobilių prekybai.

Lizingas su likutine verte

Tai naujiems automobiliams taikoma paslauga, kai keletą metų mokamos mėnesinės įmokos, o pasibaigus terminui automobilį galima išsipirkti sumokėjus likutinę vertę. Arba galima neišsipirkti, o lizinguotis jau kitą modelį. Tai patogu, kai lizingas sudaromas 5-7 metams. 5 metams suteikiamos automobilio garantijos, todėl lizingas su likutine verte populiariausias būtent šiam laikotarpiui. Tokia išperkamoji nuoma nėra dažna perkant naudotus automobilius. Be to, ne visos finansinių paslaugų įmonės teikia tokią paslaugą. Kodėl? Atsakymas gana paprastas – ilgalaikiai įsipareigojimai. Bankai ir didžiosios lizingo bendrovės prisiima ir didesnę riziką, tuo tarpu smulkesnės kreditavimo įstaigos stengiasi supaprastinti paskolų išdavimo tvarką ir taikosi į vidurinę klasę.

Automobilių išperkamoji nuoma rūpi tiek verslui, tiek privatiems asmenims. Beje, lizingas ir išperkamoji nuoma yra vienas ir tas pats.

One thought

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.