Buhalteris – ne tik kalkuliatorius, bet ir asmenybė

buhalterinė apskaita KlaipėdojeKiekviena profesija visuomenėje siejama su tam tikrais stereotipais, ne išimtis ir buhalterio darbas. Kalkuliatorius, kompiuteris, pieštukas ir akiniai – atributai, be kurių sunkiai įsivaizduojama buhalterio kasdienybė, tačiau svarbu nepamiršti, jog kalba eina ne apie kompiuterinę programą: už metinės pajamų deklaracijos ar darbo užmokesčio blanko sėdi…asmenybė. Asmuo, kuriam patikima buhalterinė apskaita Klaipėdoje ar kitame mieste įsikūrusioje įmonėje, privalo ne tik turėti atitinkamą išsilavinimą, išmanyti teisės aktus, reglametuojančius buhalterinę apskaitą, gebėti dirbti kompiuteriu, bet ir pasižymėti tam tikromis asmeninėmis savybėmis. Pastarosios, kartu su profesiniais gebėjimais, užtikriną efektyvų darbinių funkcijų atlikimą.

Komunikabilumas

Atrodytų, apie kokį komunikabilumą galima kalbėti, jei žmogus visą dieną praleidžia dėliodamas skaičiukus. Tačiau buhalteriams tenka bendrauti su tokiomis instancijomis kaip Valstybinė mokesčių inspekcija ar sodra, bedrauti telefonu su tiekėjais, atsakyti į įmonės darbuotojams bei vadovams kylančius klausimus. Akivaizdu, jog verbalinis bendravimas yra svarbus net tokioje srityje kaip buhalterinė apskaita Klaipėdoje.

Atidumas ir atisakomybė

Profesionalus buhalteris, atėjęs į darbo vietą, privalo gebėti atsijungti nuo išorinės aplinkos trikdžių bei susitelkti į atliekamą užduotį. Menkiausia klaida gresia dideliais nemalonumais – ne tik neigiamu atsiliepimu iš viršininko lūpų, nubrauktu priedu, bet ir baudomis ar net įmonės bankrotu. Didelėse įmonėse dažniausiai dirba keli buhalteriai, atsakingi už tam tikrą sritį. Jų atliktą darbą įvertina ir atsakomybę už galutinius rezultatus prisiima vyriausiasis buhalteris.

Greita reakcija ir imlumas naujovėms

Buhalterinė apskaita – sritis, kurioje dirbantieji privalo būti pasiruošę nuolatinėms naujovėms (buhalterinės apskaitos programos atnaujinimui, įstatymų aktų keitimui, mokesčių naujovėms ir panašiai). Negana to, greta buhalterinės apskaitos, gali būti siūlomas ir įmonių steigimas Klaipėdoje ar kitos susijusios paslaugos, tad asmenys turi būti suinteresuoti kelti savo kvalifikaciją ir nuolat tobulėti.

Santūrumas

Buhalteris, nesvarbu, ar šis dirba pagal neterminuotą darbo sutartį, ar yra laisvai samdomas, visada pasirašo konfidencialumo sutartį ir įsipareigoja trečiosioms šalims neatskleisti jokioms informacijos, susijusios su įmonės veikla (buhalteriai, ne paslaptis, įmonę pažįsta ne iš paradinės pusės, tačiau žino realią šios situaciją). Jei žmogus iš prigimties yra kalbus, šiam gali būti sunku įgyvendinti prisiimtus įsipareigojimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.