Vartojimo paskola – imti ar neimti?

paminklaiBet kokios skolos įpareigoja ir tarsi pririša prie skolininko. Kartais gyvenime būna situacijų, kuomet norai yra didesni nei galimybės. Ką daryti tokiu atveju? Vartojimo paskola – tai greitas būdas įsigyti norimą pirkinį ir nenukentėti finansiškai. Turbūt nerasite banko, neturinčio paskolos pasiūlymų. Savotiška konkurencija, nes visos įmonės stengiasi pasiūlyti kuo geresnį variantą su kuo mažesnėmis palūkanomis. Klientams tas ypatingai svarbu.

Ar imti vartojimo paskolą? Dažniausiai būna nelengva nuspręsti, ar verta imti paskolą. Turbūt atrodo, kad neapsimoka; dėl palūkanų reikės grąžinti daug daugiau; galbūt neturėsite iš ko atiduoti ir t.t. Tačiau vis tiek norisi pagerinti buitį ir gyvenimą čia ir dabar, tad būtinai viską gerai apmąstykite.

Vartojimo paskola gali pagerinti gyvenimo kokybę. Pasiėmę vartojimo kreditą, galite atlikti kosmetinį ir net generalinį buto ar namo remontą. Tai būtų savotiška investicija į ateitį, nes vis tik – gyventi gražiai norisi šiandien. O būstą bet kada galima parduoti. Skolinantis gali būti užsakomi netgi paminklai ar kažkokios itin skubiai reikalingos paslaugos.

Tai gali būti galimybė įgyvendinti svajones. Galbūt turite kokių didelių planų, tačiau neturite tam lėšų – paskola padėtų įgyvendinti svajones, ypač, jeigu tikite, kad investicija atsipirktų. Svarbiausia išsirinkti geriausią pasiūlymą, atitinkantį Jūsų galimybes. Jeigu Jūsų pajamos nėra didelės, neimkite paskolos, kurios negalėsite atiduoti neaukodami tolimesnio gyvenimo kokybės.

Palūkanos. Bet kokių paskolų trūkumas – palūkanos. Tai reiškia, kad priklausomai nuo to, kokia yra palūkanų norma, Jūs atiduodate šiek tiek daugiau, nei pasiskolinate. Skamba baisiai? Tačiau nėra taip blogai – tvarkingai mokant įmokas nesijaučia, kad atiduodate daugiau. Ypatingai, jeigu sudarote sutartį, kad sumą atiduosite per 24 mėn. ar net ilgiau.

Tad jeigu svarstote apie vartojimo paskolą, sudėkite visus už ir prieš bei pasvarstykite, ar Jums reikia šių įsipareigojimų. Jeigu jaučiate, kad tai būtų puiki investiciją į ateitį – net neabejokite, ar Jums reikia kredito. Pasirinkite tinkamą banką bei Jūsų galimybes atitinkantį pasiūlymą ir paskola nebus našta. Atvirkščiai – įmokos, kurias mokėsite kartą per mėnesį nebus didelės, tad net nepajausite, kad atidavinėjate paskolą. O jau galėsite džiaugtis geresne buitimi.

One Thought to “Vartojimo paskola – imti ar neimti?”

  1. Aš manau, kad geriau neimti, nebent keletui dienų arba jei esat 100 procentų tikri, kad sugebėsit atiduoti. Ypač svarbu įvertinti savo galimybes. Geriau jau pataupyti keletą metų, nei po to užsikrauti didžiulę naštą. Aišku, kartais prisireikia pinigų greitai, kokiai dovanai nenumatytai ar sugedus automobiliui, tačiau proto ribose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.