Naujas būstas Vilniuje – kas šiai dienai naujo?

Visada gera ir smagu turėti savo namus. Tokius, į kuriuos gera sugrįžti, kurie jaukiai įrengti, atitinka Jūsų poreikius bei lūkesčius. Dažnai būna poreikis ir turėti didžiulius panoraminius langus, pro kuriuos atsivertų nuostabus vaizdas. Žinoma, vidaus interjeras irgi svarbus, tad norisi taip pat, kad būtų namuose ne tik be galo jauku, bet ir stilinga ir modernu. Nors pasitaiko ir atvejų, kai nauji butai Neries krantinėje įrengiami klasikiniu stiliumi.

Kiekvienais metais, netgi gali būti ir bent kas pusmetį, Vilniaus mieste išvystame vis naują nekilnojamo turto projektą. Kad ir kaip ten bebūtų, kad ir kas ką bekalbėtų, bet anksčiau ar vėliau kiekvienas butas būna nuperkamas ir suranda savo šeimininką. Žinoma, visada esminis faktorius, renkantis būstą, išlieka jo kaina. Nei vienas pirkėjas nenori permokėti už įsigyjamą būstą. Juk labai dažnai naujas būstas Vilniuje yra perkamas su paskola. O tai yra nemenkas įsipareigojimas savo likusiam gyvenimui.

Naujausiais bankų duomenis yra teigiama, jog visgi mažėja būsto paskolų paklausa. Bet tai nereiškia, kad žmonės nebesidomi butų įsigijimu. Tyrimai rodo, kad paskolų būstui įsigyti paklausą vis mažina aukštas palūkanų normų lygis. Nors atsargiai ir prognozuojama, jog po tam tikro laiko bankai netgi nebijos prisiimti rizikos ir to rezultatas – paskolų paklausos didėjimas. Visgi visumoje daugelis bankų vis dar santūriai vertina rinkos dalyvių ekonomines perspektyvas. Taip jau yra, kad būsto paskolų paklausą labiausiai veikia išaugęs palūkanų normų lygis. Pastebima bei skaičiuojama, jog būsto paskolų paklausa mažėja net keturis ketvirčius iš eilės. Nors iš kitos pusės pažvelgus matoma, kad atsiranda ir pavienių bankų, kurie teigia, jog paskolų būstui įsigyti paklausa didėjo. Taigi rinka tikrai juda, nors ir ne taip aktyviai kaip prieš keletą metų.

Daugelį, kuriuos domina naujas būstas Vilniuje, neramina, kaip nekilnojamo turto kainos kis ateinančiais metais. Tad prognozės yra tokios, jog visgi bankai prognozuoja, kad būsto kainos sumažės, nors vis dėlto reikšmingų korekcijų nesitikima. Be to dar vienas priminimas, kad nuo 2024 metų sausio Lietuvoje naują būstą bus galima įsigyti tik visiškai baigtame pastate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.